VÝLET DO KNIHOVNY

11.05.2018 22:51

VÝLET DO KNIHOVNY

Na výlet do naší knihovny se vydala třída dětí ze zuberské mateřské školky. V pátek  11.května si sbalily batůžky se svačinkou, společně s paními učitelkami nasedly do autobusu a přijely do Vidče.                                                                                                 Po krátkém přivítání před knihovnou jsme s dětmi nastoupili do pohádkového vláčku, který nás pak společně provezl celou knihovnu. První zastávkou vláčku byly naše vstupní skleněné dveře vyzdobené pohádkovými postavičkami, které mohly děti obdivovat nejen očima, ale i hmatem. Další zastávkou bylo dětské oddělení, kde se děti radostně vrhly do prohlížení knížek, časopisů a pohádkových kufříků.  Po malé přestávce se vláček opět rozjel, aby projel oddělením pro dospělé, prokličkoval mezi regály, a aby nakonec zastavil až v posluchárně. Tady na děti čekaly pohádky, hádanky, básničky a písničky podle toho, jaký obrázek padl na obrázkové kostce. To se dětem moc líbilo. Ale docela je to i vysílilo.Po malé svačince se děti vydaly na další návštěvu. Nešly moc daleko. Přijaly totiž pozvání videčských dětí, které jim chtěly ukázat svou školku. Děti tak mohly obdivovat nejen jejich obrázky, které zdobí naši knihovnu, ale také ostatní prostory školky. A jako třešinka na dortu na děti čekala zahrada. Sluníčko svítilo, nepršelo, a tak se tady děti mohly společně vyřádit. Co říci na závěr. Snad jen to, že zuberským dětem i paním učitelkám se ve Vidči  moc líbilo, a že snad nás brzo znovu navštíví.

článek do Videčského zpravodaje č. 5

Fotogalerie: VÝLET DO KNIHOVNY