SETKÁNÍ S PODKARPATSKOU RUSÍ

21.02.2020 23:52

Nikdo z těch, kteří si nenechali ujít páteční setkání s panem Antonínem Mikulenkou ve videčské knihovně, určitě nelitoval. Pan Mikulenka nás svými fotografiemi, vtipným a zároveň poučným vyprávěním vzal do míst, které od nás nejsou ani tak moc vzdálené, ale které známé spíše jen z televize nebo z knížek Ivana Olbrachta. Právě tohoto pana spisovatele a milou legendárního loupežníka Nikoly Šuhaje Eržiku nám připomněla jedna z fotografií. Na další jsme mohli vidět podle slov pana Mikulenky "nejoplakávanější hrob na Ukrajině" - hrob Nikoly Šuhaje.

Mnohé z posluchačů povídání zaujalo natolik, že se rozhodli na vlastní oči vidět vše , o čem slyšeli, a že se na Ukrajinu vydají sami. Samozřejmě jako průvodce si sebou vezmou pana Mikulenku.

V knihovně máme také instalovanou výstavu z fotogarfií pana Mikulenky, které tvoří takový malý průřez dvaceti let z jeho cest po Podkarpatské Rusi.

21.2.2020

Fotogalerie: SETKÁNÍ S PODKARPATSKOU RUSÍ