PASOVÁNÍ S FERDOU A BROUKEM PYTLÍKEM

17.06.2019 00:19

V pátek 14. června 2019 jsme v naší knihovně přivítali Ferdu Mravence a Brouka Pytlíka. Přišli nejen si prohlédnout naši knihovnu, ale hlavně aby se ujali pasování prvňáčků na " Rytíře krásného slova řádu čtenářského". Nejdříve proběhla zkouška ze čtení, kterou všechny děti zvládly. Pak následoval slavnostní slib, že jako správní rytíři budou knihy milovat, ochraňovat a samozřejmě číst. Nakonec došlo na pasování a odměňováni. Každy nový Rytíř obdržel vedle Pamětního listu a nového průkazu do knihovny také jedinečnou knížku, která byla napsána a vydána specielně pro tuto příležitost. Doufám, že kniha " Kde se nosí krky" se bude dětem líbit.

Mé velké poděkování patří pracovnicím Městské knihovny v Rožnově pod Radhoštěm, které se celého pasování ujaly. Společně s dětmi se pokusly opravit rádio podle návodu v příručce, ze které děti četly. A to byla právně ona rytířská zkouška.

Fotogalerie: PASOVÁNÍ S FERDOU A BROUKEM PYTLÍKEM