MÁME NOVÉ RYTÍŘE ČTENÁŘE

20.06.2017 00:16

ČERVEN VE VIDEČSKÉ KNIHOVNĚ

Na úterý, 13.června 2016, a návštěvu knihovny budou  prvňáčci dlouho vzpomínat. Byl to totiž den, kdy měli být pozvednuti do stavu rytířského a měli být pasování na  Rytíře čtenáře .                                                                                                                                                  Letošní  pasování jsme  uspořádali ve spolupráci s Městskou knihovnou v Rožnově pod Radhoštěm v duchu valašských bájí a pověstí. V knihovně na děti čekaly Berta a Juta, dvě bájné sestry z nedalekého Hradiska a jejich věrný pes Orion. Berta s Jutou předvedly malý příběh, který vedl děti k zamyšlení, proč je dobré umět číst. Prvňáčci se nenechali zahanbit a ukázali na krátké pohádce, jak jsou na tom se čtením oni. Někomu to šlo lépe, někomu hůře, ale všichni se moc snažili a zasloužili si pochvalu.                                                                                                                     A pak už  pro prvňáčky nastala ta slavnostní chvíle  -  Pasování na Rytíře  čtenáře.Nejdříve však museli každý z nich složit rytířský slibDěti slíbily, že ve jménu pohádek, příběhů  a literárních hrdinů budou knihy číst, milovat  a chránit. Potom každý z nich  poklekl  na jedno  koleno  a Berta s Jutou je pasovaly na  Rytíře  nebo Rytířku řádu čtenářského. Předaly jim rytířský řád a čtenářský průkaz do místní knihovny. Z rukou paní místostarostky, která byla také přítomna, si převzaly zbrusu novou  knihu. Byla  to kniha,  která byla speciálně vytvořena pro projekt „ Knížka pro prvňáčka“.                                                                                                                                           Pasování skončilo, děti se vrátily s knížkami do školy a do naší knihovny přibylo 22 nových čtenářů.                                                                                                                  Věřím, že pro prvňáčky bylo setkání Bertou a Jutou  příjemným  zážitkem, a že zažijí další pěkné chvíle u knížky nebo při návštěvě  naší knihovny.

Na závěr mám pro všechny čtenáře a příznivce jedno upozornění.

Máme červen, blíží se prázdniny  a knihovna bude mít prázdninovou  otevírací dobu.

Po dobu trvání letních prázdnin bude mít Místní knihovna ve Vidči otevřeno vždy ve středu od 10:00  do  17:00 hodin.

Další fotografie z pasování najdete ve fotogaleri.