Den s Andersenem ve Vidči

31.03.2016 21:19

Ve středu, 30. března 2016, prožily děti mateřské školy a školní družiny v místní knihovně Den s Hansem Christanem Andersenem.  Bylo to spíše setkání s pohádkami tohoto slavného dánského pohádkáře, protože on sám se nedostavil, ale poslal za sebe náhradu - Malou mořskou vílu.

Malá mořská víla Renata se v knihovně objevila už dopoledne a společně s celým hejnem malých mořských víl ji změnila v pohádkové podmořské království. Děvčata z mateřské školy přišla převlečené za  Malé mořské víly a přinesly sebou velké mořské víle dárek. Přišly si s ní nejen popovídat, ale také jí ukázat své pohádkové knihy, které ve školce vytvářejí. Kluci přišli také, ale jen tak, v civilu a i oni přinesli ukázat své pohádkové knížky. Velká mořská víla jim pak na oplátku vyprávěla.  Nejdříve pohádkový příběh, který o ní pan Andersen napsal, a pak vyprávěla další a další pohádky. Také děti vzpomínaly na ty pohádky,  které samy znají nebo je třeba viděly či slyšely. Nakonec si děti podle pohádky "O princezně na hrášku“ vyzkoušely princeznovský test. Ve známé pohádce princezny na hrášku sice ležely, kdežto děti v knihovně zkoušely na hrášku sedět. Pod polštářkem  se ukrýval  hrášek – skleněná kulička. Bohužel, nikdo hráškovým testem neprošel a žádná opravdová princezna ani princ se mezi dětmi nenašli.              Dalším bodem Dne s Andersenem bylo zdobení  Pohádkovníku - stromu, který dětem bude připomínat nejen pohádky pana Andersena, ale i pohádky dalších autorů. Vybrali jsme jeden ze stromů rybníčku v zahradě a děti jej společně s vílou ozdobily malovanými vajíčky.                                                                                                                Odpoledne přišly do knihovny děti ze školní družiny. I ony si připomínaly pohádky pana Andersena, trochu si zasoutěžily a stejně jako děti z mateřské školky si vyzkoušely princeznovský test v sezení na hrášku. A stejně jako dopoledne ve školce se ani mezi nimi žádná skrytá princezna neobjevila.  Nakonec se děti daly do malování dalších vajíček, které pak přidaly k těm, kterými už pohádkovník ozdobily děti z mateřské školy. Jenom škoda, že na ně Malá mořská víla Renata na ně už nepočkala. Musela odplout do knihovny v Rožnově, aby tam s dětmi prožila Noc s Andersenem. Slíbila však, že za rok se zase vrátí a s dětmi znovu oslaví pana Andersena.

Fotogalerie: Den s Andersenem ve Vidči

/album/fotogalerie-den-s-andersenem-ve-vidci/a036-jpg/