DEN S ANDERSENEM BEZ ANDERSENA

14.04.2017 22:48

DEN S ANDERSENEM  BEZ  ANDERSENA  V KNIHOVNĚ

Už potřetí se naše knihovna zapojila do celorepublikové akce  „Noc s Andersenem“, která probíhá v knihovnách  vždy koncem března.  V naší knihovně se sice nespalo, všechny akce probíhaly během dne, ale i tak účastníci  našeho  „ Dne s Andersenem „  užili.                                                                                                                                                                             Pan Andersen se sice opět nedostavil, ale pohádky pro nás poslal. V dopoledním pásmu „Babičko, povídej pohádku“  pro děti mateřské školky jich bylo hned několik.                Odpoledne přišly do knihovny děti ze školní družiny. Tady už na ně čekal Čtyřlístek- komiksoví kamarádi Myšpulín, Bobík, Puňťa a Fifinka. Děti si kromě jiného také vyzkoušely  vymyslet  svůj vlastní komiksový příběh, jako třeba : Čtyřlístek na výletě. Jako upomínku na toto odpoledne si děti kromě sladkosti odnesly také Pamětní průkaz a Čtyřlístkovskou skládačku.

Posledním  bodem našeho Dne s Andersenem bylo zdobení  Pohádkovníku  - stromu, který dětem i ostatním bude připomínat nejen pohádky pana Andersena, ale i pohádky jiných autorů.                                                                                                                                                                    Náš Pohádkovník  roste přímo  u chodníku, který vás zahradou přivede přímo do naší nové knihovny, kde na vás čeká spousta zajímavých  knih a časopisů.                                    Těšíme se na vaší návštěvu.

článek ve Videčském zpravodaji č. 4