BŘEZNOVÁ STŘEDA V KNIHOVNĚ

14.03.2019 18:14

Ve středu 13. březnu 2019 to vypadalo videčské knihovně, že jsme si vzali doslova slogan, který se váže k březnu - Březen měsíc čtenářů. Dopoledne patřila knihovna dětem základní školy, pro které jsme měli připraveny literární besedy.

Nejdříve se prváci spolu s paní Vínklerovou a knížkami vydali Na cestu kolem světa. Cestovali z jednoho světadílu do druhého, až nakonec zakotvili v tom nejmenším ,v Austrálii.

Na cestu se vydali šesťáci. Ti však cestovali do minulosti. Při besedě nebo lépe řečeno při IVU lekci, kterou jsme nazvali Perseus syn Diův, si  posluchači vydali do starověkého  Řecka. Nejenže si oprášili své vědomosti o jeho historii a jeho pověstech, ale vlastně nenápadnou formou se učili různé způsoby vyhledávání a prezentování získaných informací o dané tématice.

Odpoledne přišly děti ze školní družiny. Společně jsme si udělali takovou malou generálku na náš Den s Andersenem, který máme naplánovan na pátek 29.března 2019.

Fotogalerie: BŘEZNOVÁ STŘEDA V KNIHOVNĚ / prváci a Školní družina

Fotogalerie: BŘEZNOVÁ STŘEDA V KNIHOVNĚ / šesťáci a jejich Perseus